Vážení přátelé, příznivci, i ti ostatní,

právě letos je tomu již 15 let co vznikl náš spolek, tehdy tedy ještě jako občanské sdružení na podporu kulturního vyžití především dětí a mládeže ve městě Žlutice. Přesněji řečeno, vzniklo sdružení dne 26. června 2009 zápisem do veřejného rejstříku. Vstoupili jsme do oblasti kultury, a někomu jsme byli možná i trnem v patě, ale nebylo nám kdysi lhostejné, že se mělo skončit s pořádáním dětských diskoték, které se pořádaly v místním kulturním domě. Ano, ty dětské diskotéky, které bývávaly oblíbené a hojně navštěvované. Tehdy někdo nastavil údajně nesmyslné podmínky a jejich pořadatel se rozhodl dále v tom nepokračovat. A to byl tehdy hlavní impuls k tomu, proč jsem se rozhodl jednat a založit s pár přáteli občanské sdružení, abychom mohli nadále pokračovat v pořádání těchto akcí pro děti, již ale pod naším vedením. Jeden čas jsme se stali i neaktivními, neboť asi i město nemělo moc pochopení pro pořádání těchto akcí, nevíme, nechceme to soudit, ale prostě se nám nedostalo ani uspokojivé finanční podpory v podobě grantů, na pořádání a pokrytí značných nákladů na jedinou plánovanou akci. Když nad tím zpětně tak přemýšlíme, probíhaly hlavou myšlenky, že by to bylo nejlepší zabalit a celé sdružení potopit na úplné dno a zrušit jej. Nakonec se tak ale nestalo a sdružení jsme se pokusili oživit, změnil se zákon, a my přistoupili na změnu stanov, rovněž také na změnu názvu, v neposlední řadě na změnu právní formy na spolek a žijeme tedy i nadále jako Spolek Žluticko, který letos od svého vzniku slaví již zmíněných 15 let.

Za spolek Žluticko - Tomáš Michálek, předseda

Zprávy za rok 20232022 , 2021